Меню
Мартін Лютер Кінґ
  • Тематика:
  • Публікація:
    21.07.2010
  • Переглядів:
    1235
  • Рейтинг:
    5.0/1
Для чорношкірих американців ця ім’я - живе втілення прагнення до свободи та рівності. Мартін Лютер Кінґ все своє життя боровся за рівні права для афро-американців. Під час свого відомого маршу на Вашингтон 28 серпня 1963 року, він виступив з промовою "В мене є мрія" перед сотнями тисяч чорношкірих громадян США.

Мартін Лютер Кінґ (США, Вашингтон, 28 серпня 1963 року): "В мене є мрія, що одного дня ця нація підніметься, і переживе свою долю. Ми всі знаємо, що люди на землі створені рівними. В мене є мрія, що одного дня на червоних пагорбах Джорджії сини колишніх рабів та рабовласників сядуть поряд за стіл дружби."

Його слова визнали однією з найкращих промов усіх часів та народів. Кінґ прагнув покінчити з расовою сегрегацією та дискримінацією чорношкірого населення Сполучених Штатів. Досягти цього він намагався через проведення мирних маршів та бойкотів, і активне залучення чорношкірих американців до таких акцій протесту.

За непокору владі його неодноразово заарештовували. Проте навіть з тюремних камер він продовжував боротися за рівні права свого народу, видаючи послання та листівки. Це - останній виступ Мартіна Лютера Кінґа. Він немовби передчував, що жити йому залишилося недовго, проте все ж сповнений прагнень на майбутнє.

Мартін Лютер Кінґ (борець за права чорношкірих): "Як і всі ми, я б хотів прожити довге життя. Але я не думаю про це зараз. Я лише хочу виконувати Божу волю. Я вийшов на гору і побачив землю обітовану. Можливо, я не дійду туди з вами. Але сьогодні, я хочу щоб ви це знали, ви до неї дійдете."

Наступного вечора Кінґа вбили під час виступу в Мемфісі. Лікарі врятувати його не змогли. Мартіну Лютеру Кінґу було всього 39. Проте його ідеї не померли. Мрія Мартіна Лютера Кінґа здійснилася - чорношкіре населення Сполучених Штатів має рівні права з білими. Яскравий приклад цьому - перший афроамериканець у Білому Домі - Барак Обама.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar