Меню
Альберт Ейнштейн — геній, символ науки
  • Тематика:
  • Публікація:
    29.08.2010
  • Переглядів:
    1309
  • Рейтинг:
    5.0/1
Кажуть, що якби не було Альберта Ейнштейна, то сучасна фізика і наука загалом, були б зовсім інакшими.

Альберт Ейнштейн народився у 1879 році в єврейській сім’ї в місті Ульм, що у південно-західній Німеччині. Пізніше його родина переїхала до Італії. Вже у початковій школі Альберт почав проявляти схильність до точних наук. У Цюріхському Політехнікумі, куди він вступив після закінчення школи, Альберт продовжив грунтовно вивчати математику та фізику. Минуло кілька років - і він став викладачем.

У 1905 Ейнштейн опублікував три фундаментальні праці, які й поклали початок нової наукової революції. Одна з них представляла спеціальну теорію відносності, а в іншій виведено закон взаємозв’язку маси та енергії E=mc2. 1905 рік називають "Роком чудес" в історії фізики.

”Наукові праці Ейнштейна є дійсно революційними. В них він описує атомно-молекулярну природу металу. Це не тільки дало поштовх до розвитку квантової теорії, але й спричинило значний науково-технічний прорив”, - каже професор Ганох Галфройнд.

Наукова робота Альберта Ейнштейна мала фундаментальний вплив на все - починаючи із квантової теорії і закінчуючи ядерною енергією та атомною бомбою. Однак вчений-пацифіст Ейнштейн навряд чи очікував, що його наукові теорії призведуть до бомбардування Хіросіми та Нагасакі у 1945 року. Тоді він був глибоко шокований і пригнічений.

Мало хто з нас знає, що кожного дня ми так чи інакше маємо справу з теоріями Ейнштейна. GPS-навігація, сканери у супермаркетах, цифрові фотокамери, CD-плеєри, телевізор, комп’ютер - усі ці винаходи базуються на тій чи іншій теорії Ейнштейна.

У 1921 році Альберт Ейнштейн став лауреатом Нобелівської премії з фізики. Попри свою геніальність, науковець завжди залишався відкритим, комунікабельним, життєрадісним, з прекрасним почуттям гумору. Він міг визнати свою неправоту і публічно перепросити. А ще Ейнштейн неперевершено грав на скрипці, з якою ніколи і ніде не розлучався.

Альберт Ейнштейн якісно змінив науку, зробив революційний прорив у фізиці. А ще він зміг пояснювати природу речей так, як ніхто і ніколи до нього, та й після нього теж.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar