Меню
Стокгольм - середньовічне місто з неабияким шармом
  • Тематика:
  • Публікація:
    29.08.2010
  • Переглядів:
    1098
  • Рейтинг:
    5.0/1
Стокгольм - столиця Швеції. Це мальовниче середньовічне місто простяглося вздовж Балтійського моря. Стокгольм має неабиякий шарм.

Шведи мають темперамент скромний, стриманий та серйозний. Ви це сповна відчуєте одразу після прибуття у Стокгольм. Взимку жителі столиці залюбки катаються на ковзанах. Для цього у Стокгольмі є усі умови. Велика перевага - природні ковзанки - взимку у шведській столиці замерзають численні озера. Холодний та суворий клімат завжди підштовхував шведів до працьовитості та винахідливості. Можливо саме тому скандинави досягли процвітання і зараз Швеція - країна з одним із найвищих рівнів життя у світі.

У серці Стокгольма розташований ринок Хоторгшаллен. Тут, на площі Хотергейт продають квіти, фрукти, овочі, м’ясо. Чимало продавців - вихідці із країн Магрибу та Туреччини. Відкрита частина ринку знаходиться якраз навпроти концертного залу, де щороку вручають Нобелівські премії. Варто зазначити, що у Швеції суворі закони щодо продажу спиртного. Ринок алкогольних напоїв повністю контролює держава. А спиртне дозволено купувати лише з 20-річного віку.

Жодних обмежень немає на продаж м’яса. На стокгольмському ринку найбільше - оленини. Відвідувачі тут можуть скуштувати сушене м’ясо оленя. Запевняємо, його смак неперевершений. Оленину до столиці привозять переважно із північного міста Кіруна. Місцеві мешканці володіють монополією на розведення оленів. Для них оленярство не просто заробіток, це - спосіб життя. Олені - це не лише смачне м’ясо, а й цінна шкіра, яку використовують для виготовлення покривал та взуття.

Як і інші скандинави, шведи славляться споживанням риби. Аби продукт краще зберігався, колись рибу коптили. З роками смаки шведів не змінилися - тож вони і зараз найчастіше споживають саме копчену рибу. За сотню кілометрів від столиці ви навіть зможете потрапити на коптильню. Тут все роблять вручну. Лосося ріжуть і впродовж двох днів солять. Це дуже важливий етап для надійного зберігання риби. Потім лосося полощуть та коптять при температурі 65 градусів. Цей процес триває тиждень. Однак неперевершений смак копченої риби компенсує витрачений на її приготування час.

Наостанок порада: якщо надумаєте їхати у Швецію, вирушайте взимку. Саме у цей період ви зможете відкрити для себе більшість типово шведських занять та розваг.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar