Меню
Гонконг - місто, де Схід зустрічається із Заходом
  • Тематика:
  • Публікація:
    07.09.2010
  • Переглядів:
    1165
  • Рейтинг:
    5.0/1
Гонконг - особливий адміністративний район Китаю та колишня британська колонія. Місто розташоване на південному-сході Піднебесної на півострові Коулун та на понад 260 островах.

Із заходу, півдня та сходу Гонконг омиває Південно-Китайське море. Під управління КНР Гонконг перейшов 1997 року. Великобританія зобов'язалася передати місто комуністичній державі з умовою, що економічна незалежність і капіталістичний устрій не зміняться у Гонконзі впродовж 50 років.

Гонконг володіє однією із найчистіших капіталістичних економічних систем у світі. Його економіка базується на вільному ринку, низьких податках та невтручанні держави в економіку. Це також важливий міжнародний центр фінансів та торгівлі. Колись у містечку мешкали лише 4 тисячі рибалок, нині ж Гонконг - найбагатше місто Китаю. У Гонконгу нині проживають майже 7 мільйонів осіб. Площа міста - більше тисячі кілометрів квадратних.

Однак у Гонконзі освоєно лише 25% території. Решта частина - зелені пагорби з горами з крутими схилами. Майже половина неосвоєної зеленої території оголошена зонами відпочинку та заповідниками. Найбільш заселена частина Гонконгу - півострів Коулун та північне узбережжя однойменного острова. Завдяки хвилястій береговій лінії Гонконг може похизуватися численними бухтами, річками та пляжами.

Гонконг часто описують як місто, де Схід зустрічається із Заходом. Це виражено як у його економічній інфраструктурі, так і в архітектурі та культурі. На одній вулиці можна побачити традиційні китайські крамниці, англійський паб, католицьку церкву, та кінотеатр, в якому демонструють голлівудські фільми. У Гонконгу західна культура гармонійно поєдналася із традиційною східною філософією та традиціями. Східні та Західні нотки відчуваються і в місцевій кухні. Тут кожен знайде все, що забажає - китайська, європейська, американська, японська, корейська кухні. Та пальма першості все ж за китайською, особливо її морепродуктами.

Тож радимо не вагатись і таки відвідати це місто контрастів. Подорож до Гонконгу вам запам’ятається на все життя.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar