Меню
Александр Белл – винахідник телефонного апарату
  • Тематика:
  • Публікація:
    22.01.2011
  • Переглядів:
    1258
  • Рейтинг:
    0.0/0
Цікаво, а який би додаток до Айфону обрав винахідник телефону Александр Грем Белл, як би жив у наші дні?

Звісно, цього не знає ніхто. Точно знаємо одне - у сучасних мобільниках Белл нізащо б не впізнав свого винаходу, який і приніс йому всесвітнє визнання.

Александр Белл народився у 1847 році у Шотландії. З дитинства хлопчик виявляв неабиякі здібності, найбільше його цікавили точні науки. Спочатку Белл працював вчителем у школі для дітей з вадами слуху. Бажання допомогти нещасним спонукало його до детального вивчення вібрацій. Результати досліджень і лягли в основу майбутнього телефонного апарата.

Прорив стався у 1876 році. Тоді Белл, працюючи зі знаменитим електриком Томасом Вотсоном, винайшов першу модель телефонного апарату. "Містер Вотсон, зайдіть до мене. Я хочу вам щось показати" - це перші слова, які "передав" його винахід.

Успіх був приголомшливим. В ті часи мало хто вірив, що за допомогою якихось залізячок можна буде говорити з людиною за сотні, ба навіть тисячі кілометрів. Проте віра в прогрес була безмежною, і винахід Бела розпочав свою тріумфальну ходу світом.

У 1877 році Белл заснував власну компанію – "Bell Telephone Company". Скоро підприємство стало монополістом на ринку США та відкрило свої філіали в Європі. Гроші до Бела та його компаньйонів потекли рікою. Проте матеріальна сторона справи зовсім не цікавила великого винахідника. Він лише прагнув і далі вдосконалювати свій винахід. Зараз мало хто знане, що окрім телефону Белл винайшов також волоконно-оптичні лінії зв’язку, металошукач та навіть судно на підводних крилах.

Александр Белл помер у 1922 році, до останнього працюючи над своїм винаходом. Його справу продовжили тисячі послідовників. Винахід Белла настільки вдосконалився, що зараз між першим прототипом та сучасним телефоном не залишилося нічого схожого. Проте принцип у них один - допомагати людям спілкуватися на будь-якій відстані.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar