Меню
Острів Пасхи - диво, яке полонило людську уяву сотні років тому
  • Тематика:
  • Публікація:
    07.02.2011
  • Переглядів:
    1076
  • Рейтинг:
    0.0/0
Посеред Тихого океану, за три тисячі кілометрів від материка Південна Америка знаходиться диво, яке полонило людську уяву сотні років тому.

Європейські мандрівники вперше побачили велетенські скульптури Моаї на острові Пасхи Великодньої неділі 1722 року. День відкриття і дав острову сучасну назву. Місцеві ж мешканці досі називають його Рапа-Нуї. Перші мандрівники не знали ані про походження та призначення велетенських статуй, ані про те, хто їх створив. Однак історія Моаї - вражаюча та хвилююча водночас. Вважається, що Моаї - духи древніх предків, які оселилися у скелях, аби захищати своїх нащадків. На території кар’єру Рано-Рараку налічується понад 400 статуй Моаї. Це майже половина усіх пам’яток, які донині збереглись на острові.

Моаї викарбовували із каменю зі спресованого вулканічного попелу. Та чимало скульптур - незавершені. Найвища з них - 11 метрів заввишки, вага деяких - 90 тонн. Навколо кар’єру розкидано десятки Моаї, які дивляться у різні сторони вглиб острова. Здається щось незбагненне мало трапитись, щоб змусити острів’ян відмовитись від священної традиції Моаї.

Зазвичай, після завершення роботи над статуєю її мотузками витягували з кар’єру та морем доправляли до платформи, на яких вони мали стояти. А вже там майстри наносили останні штрихи. Зроблені з вулканічного каменю, очі скульптур прикрашали коралами. За віруваннями місцевих жителів, саме очі давали Моаї життя. Культ, що виник у сиву давнину, був приречений. Острів'яни вирубували ліс, аби переправляти Моаї. Утім, у них не залишилось деревини, аби збудувати рибальські човни або ж покинути острів.

Тоді ж островом поширився канібалізм. Можливо, трагічний приклад острова Пасхи попереджає нас про долю тих, хто не дбає про природу та виснажує її ресурси.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar