Меню
21 лютого - День рідної мови
  • Тематика:
  • Публікація:
    21.02.2011
  • Переглядів:
    1100
  • Рейтинг:
    0.0/0
Розмовляти українською! І не лише у свято рідної мови. Тільки так можна продовжити її життя. У цьому переконаний мовознавець Юрко Зелений.

Він не просто розмовляє, а й активно збагачує українську мову. Він вигадує вітчизняні відповідники до іншомовних слів. Його авторству належать такі слова, як "новинар", себто журналіст, "осідок" - офіс чи, наприклад, "зазивалка" - тобто реклама. Пан Юрко каже, що без креативу мова не має майбутнього.

"Якщо ми не будемо отак мислити нестандартно, і намагатися встигати за часом і краще його випереджати чуть-чуть, то зрозуміло, що через 10 років ми виявимо, що наша мова не відповідає якимось вимогам сьогодення”, - каже мовознавець-практик, вигадник нових слів Юрко Зелений.

Нині у світі нараховується близько 6 тисяч мов. За прогнозами експертів, у ХХІ столітті зникне ледь не половина з них. "У народу і його мови спільна смерть” - , цитує киргизького письменника Чинґіза Айтматова професор-мовознавець Олександр Пономарів.

Щоправда українській мові такий кінець не загрожує, заспокоює науковець. Мовляв, протягом багатьох століть українці довели, що здатні зберегти свою мову за будь-якої державної політики.

"Звичайно, бувають різні заходи в країні, які можуть загальмувати розвиток української мови, але знищити її ніхто не може. Бо українців багато. Чим більше носіїв мови, тим більше гарантії її збереження. І тому заяви про те, що українська мова колись зникне - це безпідставні, вони тільки сіють паніку і песимізм”, - вважає професор, мовознавець Олександр Пономарів.

В той же час, представник компартії Олександр Голуб наполягає: в Україні треба плекати не лише українську. Головний редактор газети "Комуніст" радить ставитись так само дбайливо й до інших мов, наприклад, до російської.

"В нашій державі, я підкреслюю, це громадяни України, які тут живуть, які працюють, які сплачують податки, більше як 11 мільйонів людей, вважають російську мову своєю рідною мовою і російську культуру, отже держава повинна нормально, лояльно, аби ці люди були лояльні до держави, ставитися до цих людей”, - сказав народний депутат, КПУ Олександр Голуб.

Нагадаємо, 21 лютого - світ відзначає День рідних мов. Це свято з’явилось 11 років тому за ініціативою ЮНЕСКО. Його мета - нагадати людству про необхідність дбайливого ставлення до рідної мови.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar