Меню
Велика піраміда - велика таємниця
  • Тематика:
  • Публікація:
    01.03.2011
  • Переглядів:
    994
  • Рейтинг:
    0.0/0
Диво розташоване в околицях найбільшого міста Африки. З населенням близько 8 мільйонів людей, Каїр - одне з найбільш густонаселених міст світу.

Неподалік від Гізи, немов виринаючи із пустелі, стоять точні математичні фігури. Їхня могутність пояснюється неймовірною висотою та геометричною правильністю. Єгипетські піраміди й досі залишаються загадкою. Ми так і не знаємо достеменно хто та коли їх збудував. А як саме їх зводили - найбільша таємниця.

Велика піраміда - найбільша із трьох пірамід. Вважається, що вона була споруджена понад 4 тисячі років тому, за фараона Хеопса і мала слугувати йому гробницею. Велику піраміду збудували з 2,5 мільйонів кам’яних блоків і вона сягає близько 150 метрів у висоту. Однак головні принади піраміди - всередині. Вхід до середини споруди відкрили у IX столітті, коли Каїром правили халіфи. Проте вони не змогли знайти входу до гробниці. Тож вирішили проламати його навпростець.

Коридор веде до кімнати, у якій за повір’ями, був похований фараон Хеопс. Гранітну кімнату ще називають "королівською спочивальнею”. Тому що там, у великому саркофазі і був похований Хеопс. Найімовірніше, саркофаг споруджували уже в середині кімнати, адже його неможливо було б занести до піраміди. Кімната з’єднана із зовнішнім світом лише двома вентиляційними ходами. За легендами, їх змонтували для того, щоб душа фараона змогла відлетіти у небо.

Піраміди - неймовірне досягнення людства і воно не піддається розумінню. Навіть зараз, в епоху високих технологій, люди навряд чи могли б досягнути такої точності у будівництві. Велика піраміда - останнє із семи див Cтародавнього світу, яке збереглося донині.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar