Меню
Глинотерапія - у Дніпропетровську малюють глиною
  • Тематика:
  • Публікація:
    13.03.2011
  • Переглядів:
    1196
  • Рейтинг:
    0.0/0
Це заняття, кажуть психологи, знімає стрес та позбавляє комплексів, а професійним художникам нова техніка допомагає налаштуватися на творчий процес.

Придумав методику місцевий гончар Сергій Горбань, коли ламав голову як розважити гостей на власній виставці. Зізнається, спочатку спробував малювати на склі старого вікна, а через кілька місяців експериментів створив спеціальний стіл з підсвічуванням.

"Таким чином народилася ця конструкція - це великий ящик, на який можна спертися, його неможливо зрушити з місця, він повністю закритий з боків, тому світло проходить тільки через скло і малювати на ньому дуже зручно”, - розповідає гончар Сергій Горбань.

Глина легко піддається фантазіям художника. Картини повільно переходить з однією в іншу. Малюнок глиною не обов’язково має бути красивим та зрозумілим. Людина підсвідомо може намалювати свої страхи та переживання, які відчувала від самого народження.

"Ви торкаєтеся до глини - це дотик до такого матеріалу, який існував тисячі років, це контакт з нашим минулим, можливо, з колективним несвідомим, яке є у нас протягом всього нашого роду”, - каже психолог Валерія Марченко.

Вже незабаром стіл для малювання глиною встановлять в одному з місцевих психологічних центрів. Туди обіцяють заходити навіть професійні художники. Зізнаються, будуть боротися зі страхом чистого аркуша.

"Дуже важко розслабиться і піти від цієї мистецької думки, що аркуш повинен бути гарним, як тільки ти до нього доторкнувся, адже ти професіонал, це дуже заважає”, - каже художниця Ірина Душацька.

Відчуваючи себе художником, можна вилікувати не тільки душу, а й тіло. Спеціалісти запевняють, малювання глиною допоможе дітям-аутистам та хворим на церебральний параліч.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar