Меню
Меса Верде - таємниче місто загадкового народу
  • Тематика:
  • Публікація:
    17.03.2011
  • Переглядів:
    1114
  • Рейтинг:
    0.0/0
Глибоко у каньйонах скелястих гір на території штату Колорадо розташоване одне з найвідоміших стародавніх поселень у Сполучених Штатах. Ця місцевість - наше диво і саме його існування - загадка.

Меса Верде - це неймовірне місто збудував загадковий народ, який зник безвісти ще задовго до появи європейців на американському континенті. Після того, як 100 років тому двоє ковбоїв відкрили таємниче місто, Меса Верде докорінно змінило історію Заходу. Знахідка фактично довела, що корінні мешканці жили впорядковано та навіть створювали власні агломерації. Засновники Меса Верде жили у скелястих горах близько тисячі років тому. Окрім того, що вони займалися будівництвом, про них майже нічого не відомо. Ці племена називаються "анасазі”, що мовою навахо означає "древні”.

Їхні вірування теж залишаються таємницею. Про побут - інформації трохи більше. Зокрема, під час розкопок археологи знайшли "ківу”. Це кругла підземна кімната, у якій збиралася уся родина. На першому поверсі був камін. Менший отвір називався "сіпапу”. Він символізував зв'язок із потойбіччям.

Всередині кількох помешкань дослідники виявили настінні малюнки. На деяких з них зображені великі піраміди, що наштовхує на думку, що засновники Меса Верде - нащадки давніх цивілізацій із Центральної Америки. Найімовірніше - толтеків. У цьому невеличкому містечку, що називається скелястим палацом, є близько 220 кімнат. У ньому мешкали 250 осіб. Це приклад невеличкої общини, яких у скелястих горах доволі багато.

Меса Верде у перекладі з іспанської означає зелений стіл. Назва пов’язана з навколишніми краєвидами. Ця місцевість оточена зеленими пагорбами - саме тут древні мешканці займались фермерством. Сьогодні Національний парк Меса Верде - місце тисяч археологічних розкопок. На його території знайшли понад 600 печер. Саме місце розташування древніх поселень свідчить про неабияку кмітливість їх мешканців. Адже це була високорозвинена цивілізація, яка виживала у дуже складних умовах.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar