Меню
Рекордну колекцію авторських ляльок зібрали у Сімферополі
Близько 200 експонатів представили в місцевому етнографічному музеї. Майстри демонструють еволюцію іграшки виконану в понад 10 техніках - від старовинних та простих до складних та сучасних.

Ляльки з тканин, вовни, природних матеріалів, кераміки та глини. Кожна з іграшок тематична, вона стилізована до одного з ремесел, якими в давнину займалися мешканці Криму.

"Від народної ляльки-мотанки, травниці, кубушки, і до сучасної ляльки, але показати не просто ляльку заради ляльки, а ляльку, яка розповідає про майстрів нашого Криму", - каже керівник Гільдії сувенірних ляльок Віра Глинка.

Майстри запевняють, пращур всіх ляльок - старовинна лялька-мотанка. На її виготовлення майстрині витрачають лічені хвилини, а сама лялька створюється без жодного шва та креслення. Такі ляльки зазвичай виготовляли не для гри, а як символ чи оберіг. Наприклад, лялька-круп’яничка, тулуб якої набитий зерном, служила оберегом врожаю.

"Її коріння дуже стародавнє. В даний час таку лялечку можна подарувати з побажаннями родючості, достатку в будинку. Ось вона така круп’яничка", - каже майстер народної ляльки Катерина Ларіонова.

Ще одна техніка створення ляльки, якою можна оволодіти самотужки - техніка валяння. Зараз вона стає все популярнішою у молодих батьків. Для виготовлення такої ляльки знадобиться клаптик вовни та спеціальна голка.

"Ці ворсинки вовни голкою проштовхуються всередину, а потім витягуються назовні і змішуючись один з одним вони утворюю таку щільну грудочку", - каже керівник Гільдії сувенірних ляльок Віра Глинка.

Несподіваний подарунок музею зробив місцевий мешканець, чоловік передав понад 60 ляльок - це родинна колекція, яка збиралася з 50-х років минулого століття.

"Була колекція, вона знаходилася удома, вона могла поповнити сміттєве звалище, треба чесно говорити, могла опинитися у колекціонера, могла опинитися в музеї. Доля цієї колекції - вона опинилася в музеї. Ми її відреставрували, і ми її показуватимемо, тому що тема ляльки - благородна тема", - каже директор етнографічного музею Юрій Лаптев.

Виставка тематичної авторської ляльки зібрала близько 30 майстрів з різних куточків Криму.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar