Меню
Петра - століттями забута та майже невідома
Наше диво - у королівстві Йорданія. Ми прямуємо до захованого міста. Століттями забута і майже невідома місцина розташована у самому серці Священної землі. Глибока ущелина веде до одного із найзагадковіших див, яке створило людство.

Зі всіх давніх зруйнованих міст Петра займає своє, особливе місце. Найвизначніша пам’ятка міста - Аль-Хазне, будівля витесана з гори. Наш скарб - немов коштовність у дорогій оправі - зберігся досконало. А все тому, що від зовнішніх впливів його надійно захищають численні провалля та скелі. Датують Аль-Хазне першим століттям до нашої ери. У перекладі назва міста означає скарб. Бедуїнів вигляд будівлі настільки вражав, що вони вірили - усередині схований якийсь єгипетський скарб. Однак, зважаючи на інтер’єр, приміщення найімовірніше слугувало гробницею, або ж святинею.

Петру збудували мешканці Набатейського царства. Вони були купцями та контролювали торгівельні шляхи, які пролягали через Святу землю. Звідси і впливи інших цивілізацій - римлян, греків та єгиптян. Чорні сліди - найімовірніше залишки від вогнищ, які палили давні кочівні племена бедуїнів. Саме вони напевно забрали із собою останні багатства, які зберігалися у місті. Кінець славної історії Петри настав у 106 році. Тоді місто стало частиною Римської імперії.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar