Меню
В Києві зацвіла квітка ельфів
  • Тематика:
  • Публікація:
    28.01.2012
  • Переглядів:
    912
  • Рейтинг:
    0.0/0
Так флористи називають азалію. Побачити цвітіння чарівної рослини можна у столичному Національному ботанічному саду імені Гришка. Тут квітне єдина в Україні колекція найрідкісніших сортів азалії.

"В тому місці, де проживали ельфи, трапилась пожежа. І, намагаючись знайти прихисток, ельфи зверталися до різних рослин, але ніхто їм цього прихистку не надавав. І лише таке непомітне із шорсткими маленькими листочками їх сховало у себе на ніч. І коли вранці ельфи залишили цю рослину, вона розцвіла великою кількістю красивих рожевих пишних квітів”, - розповідає зав. відділом субтропічних рослин ботсаду ім. Н. Гришка Людмила Буюн.

Аромат азалій діє на людський мозок, як легкий антидепресант, кажуть ботаніки. Під час прогулянки біля кущів рослини у людини піднімається настрій, зникає головний біль. Відвідувачі оранжереї, які хоча б раз на собі відчули дію квітки, споглядають її цвітіння із року в рік.

"Отримуємо море задоволення, серед зими прийти подивитися ось цю красу. Це ж емоції. Хоча у мене вдома такий кущик був, але не прижився, тут такий спеціальний мікроклімат, вологість”, - каже киянка Людмила Карлівна.

Мікроклімат тут ні до чого, стверджують ботаніки. Вирощувати азалію можна й вдома. Головне набратися терпіння і знати деякі ботанічні хитрощі.

"У першу чергу, він повинен набратися терпіння. Чому - тому що, щоб доглядати за будь-якою рослиною, в тому числі за азалією, потрібно набратися терпіння і можна вирощувати. Люди вирощують. Азалії потрібні прохолодні умови. Бажано, це південна сторона або, напевно, південно-східна сторона в кімнаті. І є певні агротехнічні прийоми - це підкислення ґрунтів та підгодовування”, - каже фіто-дизайнер Володимир Вахрушкін.

Підгодовувати азалію можна звичайним щавлем, або лимонною кислотою, кажуть у ботсаду. Квітне рослина один раз на рік протягом двох-трьох місяців.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar