Меню
Ольга Корбут - гімнастка, яка розчулила увесь світ
  • Тематика:
  • Публікація:
    23.02.2012
  • Переглядів:
    1249
  • Рейтинг:
    0.0/0
Чоловік, який зводив із розуму мільйони. Жінки всього світу мріяли про цього красеня, прикипаючи поглядом до кіноекранів. Ален Делон. Якось у готелі в Франції знаний серцеїд був вражений у самісіньке серце.

Танець французького актора та юної радянської гімнастки Ольги Корбут був зафіксований папараці. Зачаровані погляди свідчать - від бурхливого роману їх відділяв лише крок. Утім його вони так і не зробили. Ольга не захотіла бути черговим трофеєм незрівнянного Алена.На момент зустрічі з Делоном Ольга Корбут уже сама була зіркою світового масштабу, без сумніву найзнаменитішою гімнасткою планети. І якщо інших спортсменів до небес, здебільшого, підносять перемоги, то цій білоруській дівчині статус ідола подарувала поразка.

На момент Олімпіади в Мюнхені Олі було 17 років. Саме тут світ побачив неймовірну комбінацію, що й досі називається "петлею Корбут”. Преса просто вибухнула оваціями на адресу юної гімнастки. Як її тут не називали: "улюблениця Олімпіади”, "чарівний вундеркінд”. "курчатко радянської команди, що застрибнуло публіці просто в серця”.Після вільних вправ Корбут була лідеркою змагань. Далі - улюблений снаряд. Бруси. Саме тут усі чекають знаменитої петлі. В найвідповідальніший момент дівчина не витримала тягаря сподівань, покладених на її крихітні плечі. Мрії вщент розбилися під час падіння. Зал, тренери, суперниці - всі розгублено затихли. І лише оператор холоднокровно продовжував працювати.Обличчя заплаканої дівчинки побачив весь світ. Побачив її горе, біль, образу, розчарування. Побачив і пройнявся її відчуттями. В багатоборстві Ольга фінішувала лише п'ятою, та в Мюнхені вона здобула значно більше, ніж медаль. Любов та обожнювання.

Відігралася Корбут в змаганнях на окремих снарядах, у підсумку покинувши ігри з трьома золотими нагородами та однією срібною.В світі ж розпочалася справжня "корбутоманія”. В розпал Холодної війни радянська гімнастка їздила з гастролями по Сполучених Штатах та Західній Європі. Її приймав у Білому домі Президент Ніксон. Більше двох сотень гімнастичних залів були названі її іменем.Ще дві олімпійські нагороди - золоту на срібну - Корбут здобула в Монреалі. А потім покинула спорт заради сім'ї. Її обранець - зірка, не менш яскрава, ніж спогад юності Ален Делон. Принаймні в Радянському Союзі. Голосом соліста гурту "Песняры" Леоніда Борткевича заслуховувались усі.

Після Чорнобильської катастрофи Ольга Корбут переїхала до Сполучених Штатів, де займається тренерською роботою. І лише там, за океаном, побачили світ одкровення чотириразової олімпійської чемпіонки. Вона стверджує, що її багаторічний наставник Рональд Книш ґвалтував свою підопічну. Тренер усе заперечив. Однак до суду за наклеп так і не подав. Як там було насправді - відомо тільки двом - Книшу та Корбут. Решті ж залишається лише здогадуватися, що ще ховалося тоді за сльозами 17-річної дівчини. За сльозами настільки щирими, що примусили розчулитися увесь світ.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar