Пабло Пікассо дав життя новому напряму в мистецтві
- Тематика:
- Публікація:07.11.2010
- Переглядів:1164
- Рейтинг:5.0/1
Він народився у сім’ї художника, це й посприяло у виборі його майбутньої професії - вже у 10 років малий Пабло створював справжні шедеври. Пікассо не лише писав картини. Він захоплювався скульптурою та керамікою, проте для широкого загалу Пікассо передусім відомий як живописець. Можна довго сперечатися, який з періодів творчості великого майстра мав найбільший вплив на мистецтво ХХ століття, проте всі експерти визнають одне - без Пікассо кубізм назавжди б залишився нагромадженням геометричних фігур на полотні.
Саме він дав життя цьому новому напряму в мистецтві і посприяв його популяризації. Один з шедеврів Пікассо періоду кубізму - полотно Герніка. Його художник створив у 1937 році під впливом варварського бомбардування іспанцями баскського селища. В ранні роки своєї творчості Пабло Пікассо плідно співпрацював з Анрі Матіссом, Ернестом Хемінгуеєм та авангардною письменницею Гертрудою Стайн.
Майкл Фітцджеральд (автор "Пікассо та американське мистецтво"): "Його вплив просто неймовірний, я вважаю, що тут не повинно бути дискусій щодо того, хто був найвизначнішим художником ХХ століття”.
Великому майстрові не було чуже все людське - Пікассо кохався не лише у творчості, він кохав і жінок. За своє життя він встиг двічі одружитися і закрутити безліч інтрижок - майже всі його натурниці побували у ліжку великого художника. Пікассо помер у 1971 на 92-му році життя. Немає сумніву, що життя великого майстра повністю відображає усю історію модернізму - з усіма його злетами та падіннями, конфліктами та примиреннями, ну і, звісно, всеохоплюючою перемогою чистого мистецтва. Ім’я Пабло Пікассо стало синонімом до поняття сучасного мистецтва, а сам великий художник для багатьох митців залишається найвеличнішим генієм мистецтва буремного ХХ століття.