Меню
У столиці урочисто відкрили п’ятий Великий скульптурний салон
  • Тематика:
  • Публікація:
    18.02.2011
  • Переглядів:
    674
  • Рейтинг:
    0.0/0
Організатори заходу, що вже вражали поціновувачів мистецтва скульптурами Пікассо, Родена, Пінзеля та Далі, пішли далі.

Цього разу до Києва привезли повне зібрання шедеврів пластики всесвітньовідомого французького імпресіоніста Едгара Дега. Вартість колекції власники не назвали, втім, про безпеку подбали на найвищому рівні.

"У Мистецькому арсеналі унікальні заходи безпеки - постійне відео-спостереження та цілодобова охорона. Саме так охороняють 74 унікальні скульптури Едгара Дега, виконані за його восковими ескізами”, - каже журналіст Юлія Даценко.

"За життя ці скульптури не були зроблені в бронзі, вони стояли на великому підвіконні, а вже коли Дега помер, вони там танули від сонячних променів. І саме тому є така особливість - конячки такі з тонкою шиєю, балеринки такі з дивними ногами”, - розповідає директор Мистецького Арсеналу Наталя Заболотна.

Також у експозиції - роботи з бронзи, дерева та гіпсу понад 40 українських митців. Серед них роботи добре відомих і в Україні, і за її межами Олександра Сухоліта, Ігора Гречаника, Петра Антипа та інших. Чимало художників віддали перевагу фантастичним сюжетам, пояснюють це просто.

"Це бажання щастя, любові, щоб фантастика прийшла в наше життя, ну і хоча вона дуже присутня зараз, але хочеться такої світлої містики”, - каже скульптор Ігор Гречаник.

Добре підготувався до салону і завсідник мистецьких заходів - Олег Пінчук. Спеціально до відкриття скульптор підготував вітрину з ескізом нової химерної істоти, над якою зараз працює. А також - презентував ще "гарячого" "Носорога". Каже, вранці дополіровував останні його фрагменти, а в якості деталей використовував елементи власного одягу.

Ці зірки я зняв зі свого кітеля, в якому я прийшов з армії. Відкрутив, бігом приклеїв, і воно якесь таке, передає оцей час, коли я був молодим, я відчув себе знову сержантом”, - зізнався скульптор Олег Пінчук. Творчі експерименти та власний погляд на сучасне мистецтво презентували і митці-початківці.

"Мені цікаво було спробувати поєднати лампи і пластику для того, щоб це можна було використовувати або для інтер'єру, або як оформлення нічних вітрин”, - сказав скульптор Андрій Іллінський.

Великий скульптурний салон буде відкритий для відвідувачів до 13 березня. Протягом усього часу на сайті Мистецького Арсеналу обіцяють не переривати пряму трансляцію заходу.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar