Меню
Cтартував фестиваль французької культури
  • Тематика:
  • Публікація:
    11.03.2011
  • Переглядів:
    956
  • Рейтинг:
    0.0/0
З Європою в серці. В Україні вкотре стартував фестиваль "Франкофонія".

Організатори кажуть - поціновувачі французької культури зможуть зануритися у різноманітні сфери мистецтва - послухати загадкового ліванця Абажі та романтичну Катрін Д'Е зі Швейцарії, зустрітися з переможцем Канського фестивалю в номінації "Кращий короткометражний фільм" з Сержем Аведікяном чи подивитися яскраве африканське кіно.

Чимало сюрпризів чекає і на любителів французької мови та художніх перекладів. Участь у заходах візьмуть 7 іноземних посольств та консульств.

"Зараз у Канаді французькою говорить третина населення, а це - більше 9 мільйонів осіб. Тож, наша причетність до цієї події не випадкова. Вона демонструє не лише нашу прив’язаність до мови, а й багатої франкофонної культури та найважливіших її цінностей - миру та демократії”, - сказала представниця посольства Канади в Україні Лариса Блавацька.

Українським обличчям цьогорічного фестивалю обрали лідера гурту "Танок на майдані Конго" - Олега Михайлюту, більше відомого, як Фагот. Музикант вразив усіх непоганим знанням мови.

"Доброго дня усім. Передусім хочу вибачитись, але моя французька не є досконалою, тому що, так сталось, що ніхто навколо мене чомусь не хоче говорити французькою. Ви не проти, якщо я буду говорити українською? Це легше буде”, - сказав музикант Олег "Фагот" Михайлюта (гурт "ТНМК").

Лідер "танків" зізнається - свого часу вивчив мову "на спір" і тепер - зовсім не шкодує. Гурт навіть має в доробку кілька франкомовних пісень.

"Зв’язок особисто у мене і в "Танка на майдані Конго” з французькою мовою, Францією та франкофонами - він є, він існує. Я дуже люблю українську, бо вона дуже мелодійна, і коли я почав вивчати французьку, я зрозумів, що вона не менш мелодійна”, - зізнався Фагот.

Фестивальні заходи пройдуть, окрім Києва, й в інших найбільших українських містах - Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі, Луганську, Одесі, Сімферополі, Севастополі, Рівному та Харкові. Завершиться "Франкофонія" 22 березня.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar