Глинотерапія - у Дніпропетровську малюють глиною
- Тематика:
- Публікація:13.03.2011
- Переглядів:1229
- Рейтинг:0.0/0
Придумав методику місцевий гончар Сергій Горбань, коли ламав голову як розважити гостей на власній виставці. Зізнається, спочатку спробував малювати на склі старого вікна, а через кілька місяців експериментів створив спеціальний стіл з підсвічуванням.
"Таким чином народилася ця конструкція - це великий ящик, на який можна спертися, його неможливо зрушити з місця, він повністю закритий з боків, тому світло проходить тільки через скло і малювати на ньому дуже зручно”, - розповідає гончар Сергій Горбань.
Глина легко піддається фантазіям художника. Картини повільно переходить з однією в іншу. Малюнок глиною не обов’язково має бути красивим та зрозумілим. Людина підсвідомо може намалювати свої страхи та переживання, які відчувала від самого народження.
"Ви торкаєтеся до глини - це дотик до такого матеріалу, який існував тисячі років, це контакт з нашим минулим, можливо, з колективним несвідомим, яке є у нас протягом всього нашого роду”, - каже психолог Валерія Марченко.
Вже незабаром стіл для малювання глиною встановлять в одному з місцевих психологічних центрів. Туди обіцяють заходити навіть професійні художники. Зізнаються, будуть боротися зі страхом чистого аркуша.
"Дуже важко розслабиться і піти від цієї мистецької думки, що аркуш повинен бути гарним, як тільки ти до нього доторкнувся, адже ти професіонал, це дуже заважає”, - каже художниця Ірина Душацька.
Відчуваючи себе художником, можна вилікувати не тільки душу, а й тіло. Спеціалісти запевняють, малювання глиною допоможе дітям-аутистам та хворим на церебральний параліч.