Меню
Паленке - загублене місто
  • Тематика:
  • Публікація:
    27.05.2011
  • Переглядів:
    465
  • Рейтинг:
    0.0/0
Наше диво розташоване у лісах Південної Мексики. Древня цивілізація зародилася тут ще три тисячі років тому. Століттями густий ліс беріг велику таємницю - загублене місто.

Мова йде про Паленке - величне місто племені Майя. Його ще у першому столітті до нашої ери збудував король Пакаль зі своїми синами. Імперія Майя простягалася на всій території Центральної Америки - від сучасної Мексики до Гватемали та Гондурасу. Будівлі міста Паленке прикрашені малюнками та барельєфами, які відкривали двері до непізнаного світу. У самому серці цього загадкового світу знаходився неймовірний палац короля Пакаля. Його звели на високому пагорбі, щоб звідти було легко захищатись від ворогів. Товсті кам’яні стіни могли вберегти від будь-яких атак.

Представники племен, які входили до імперії Майя приносили до палацу данину. Однак криваві пожертвування людей були основою способу життя Майя. Принесення людей у жертву богам було для них нормою. Перед Вами - грандіозний храм розташований на вершині високої ступінчастої піраміди. Кожній зі сходинок, які ведуть до храму, потрібно було приносити жертву. Високо над містом у храмі знаходиться гробниця короля Пакаля, який помер у віці 80 років. Її ще називають Храмом написів.

Чудові малюнки, вирізьблені на саркофазі, відображають підземелля та небеса. Вони бережуть вірування Майя в те, що після смерті приходить відродження. Той факт, що Майя збудували місто Паленке підтверджує, що це була високоорганізована держава. Майя навіть винайшли свій календар - вони були великими астрологами. Але життя у місті зникло до 900 року. Що стало причиною занепаду Паленке - для дослідників досі залишається загадкою.

Популярні теми

29.05.2017, 10:51:19
У Сіднеї проходить Фестиваль Світла
25.05.2017, 15:28:19
Перемога у марафоні в сандалях
22.05.2017, 18:13:18
У Херсоні стартував Міжнародний театральний фестиваль
18.05.2017, 11:03:37
Щодо сторінки в соціальній мережі VK

Коментарі

avatar