Меню
Про збір на урочистість у гімназії Івано-Франківська сповіщатимуть трембіти
  • Тематика:
  • Публікація:
    28.05.2011
  • Переглядів:
    809
  • Рейтинг:
    0.0/0
Останній дзвоник із гуцульським колоритом. Про збір на урочистість у першій міській гімназії Івано-Франківська відтепер сповіщатимуть не традиційним шкільним дзвоником, а трембітами.

Музичний інструмент горян, що символізує єднання громади та міць духу, гімназистам презентував прикарпатський гурт "Кораллі". Аби не занепав пилюкою як музейний експонат, а жив повноцінним життям, музиканти навчили гімназистів трембітати.

"Таке звучання як карпатська трембіта - індикатор та стимулятор тверезості українського духу. Ми у своїй творчості з цим зіткнулися, людям воно до душі, прагнуть доторкнутися, навіть подути. Тож ми вирішили: чому б нам не піти "у маси", у школи до дітей, і започаткувати таку традицію для тих, хто відгукнеться, хто бажатиме", - каже трембітар гурту "Кораллі" Віля Чупак.

Правильно тримати у руках трембіту вже навчились троє випускників. Майстерність трембітання перейматимуть і дівчата, якщо звісно втримають нелегкий інструмент. Окрім майстер-класів, у гімназії, ймовірно, діятиме спеціалізований гурток.

"Спочатку здавалося все дуже легко, але насправді не все так просто, і це все вдається з тренуваннями. Воно мені сподобалось, якщо чесно. Це щось нове, цікаве, рідне, адже ми живемо на цій землі", - каже гімназист Андрій Зарін.

Серед інструментів, з якими матимуть шанс проекспериментувати охочі, - як традиційні трембіти, так і особливі, авторські. У кожної - своє неповторне звучання. Ось ця, до прикладу, створена за зразком старовинних бойківських. Така популяризація загадкового та символічного музінструменту отримала визнання у столиці - як креативний соціальний проект.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar