Меню
Краєзнавчий музей у Криму може втратити 15-тисячну колекцію експонатів
  • Тематика:
  • Публікація:
    30.01.2012
  • Переглядів:
    889
  • Рейтинг:
    0.0/0
У місті Красноперекопськ рятують історію рідного краю. Єдиний у Північному Криму краєзнавчий музей може втратити 15-тисячну колекцію експонатів через відсутність коштів.

Місцевий музей більше 5 років не може закінчити ремонт та розпочати виставкову діяльність. Експонати запаковані в коробках та ящиках, їх переносять з кімнати у кімнату, рятуючи від вологи та холоду.

"Якщо потрібно, дрібні експонати переносимо, відносимо, запаковуємо, утеплюємо, більші - як можемо: зберігаємо від пилу, накриваємо чимось”, - розповідає науковий співробітник музею Лариса Кружко.

В музеї має бути 9 залів, розподілених за епохами, та зараз вони порожні. Експонати скупчені в одній кімнаті, де не тече дах. В коробках - уся історія Північного Криму - від античних часів до сучасності. Старовинний одяг, предмети побуту, картини, зброю, унікальні речі, що пов’язані з боями на Перекопі, доводиться чи не щодня передивлятися та реставрувати.

"У нас дуже багато сил витрачається не тільки на науково-дослідну роботу і пошук експонатів, а й на боротьбу за збереження”, - каже директор музею Лев Кружко.

В приміщенні немає опалення та світла. Грошей, які знайшли на початковому етапі створення музею, вистачило лише на перепланування, нову проводку та решітки на вікна. Для завершення ремонтних робіт треба 5 мільйонів гривень, їх місцева влада намагається знайти через профільне міністерство у Києві.

"Для міста ця сума непідйомна, тому що місцевий бюджет розвитку на рік становить близько 1 мільйона гривень. Сьогодні будь-який міський голова скаже, що у нього стільки проблем, що цей мільйон - крапля в морі, для того, щоб їх вирішити”, - каже міський голова Красноперекопська Тарас Філіпчук.

У вересні цього року Красноперекопськ відзначить 80 років з дня заснування міста, в музеї сподіваються, до свята оформити хоча б кілька виставкових залів.

Популярні теми

19.06.2018, 07:38:31
Захоплюючий номер українців на шоу America's Got Talent
02.06.2018, 10:43:50
День Круглоозерки 2018
07.02.2018, 19:21:41
Один знімок, але різне сприйняття
21.09.2017, 11:01:12
Піаніст із Стамбула та його музика для котів

Коментарі

avatar